вторник, 16 април 2024

Мртов најден 83-годишен маж, по телото имал рани од животни

Повозрасен жител на гостиварското село Форино бил пронајден мртов со рани нанесени од животни во близина на добиточната фарма во атарот на селото Форино. Од СВР Тетово информираат дека телото го пронашол неговиот син Р.Е. (48) вчера попладне во близина на штала која ја користел.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавата, Џ.Е. (83)  бил паднат на земја и имал повеќе рани по телото, најверојатно нанесени од животни. 

„Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Гостивар, а по насоки од јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција“, наведуваат од СВР Тетово. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ