четврток, 23 мај 2024

Мотоциклист излета од патот и заврши во болница со тешки повреди

Вчера во 20.40 часот во полициската станица Кочани било пријавено дека на локалниот пат Кочани, брана Гратче, кај место викано Гоцева шума, мопед со штипски регистарски ознаки управуван од В.П.(56) од Кочани, излетал надвор од патот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.П., констатирани во Општа болница Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ