вторник, 28 мај 2024

Момче најдено починато во својот дом во Скопје

Дваесет и тригодишно момче е пронајдено починато во својот дом во Гази Баба. Извршен бил увид од СВР Скопје, а по насоки на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Објавено на

часот

Сподели

„На 25.04.2024 во 17.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, во неговиот дом бил пронајден починат В.М.(23) од Скопје, а од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без видливи знаци на насилство“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ