вторник, 23 април 2024

Мојсовски: Ако даде Бог, ќе се бориме за Олимпијада

Објавено на

часот

Сподели

„Чест е денеска да се каже дека по поразот од Данска успеавме да се вратиме. Целиот меч ја имавме играта и резултатот во своја корист. Имавме мал пад во второто полувреме како на мечот со Данска,  но сега се вративме. Пред два дена, за жал, не беше така. Тогаш ми беше најтешко во животот, но денеска сум многу среќен. Се надевам ќе одиграме добро и на последниот меч со Србија и ако даде Бог ќе се бориме за висок пласман, а можеби и за олимписки квалификации.“, изјави Мојсовски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ