понеделник, 24 јуни 2024

Модриќ има убава вест за навивачите на Реал Мадрид, останува во клубот (ВИДЕО)

Хрватската фудбалска ѕвезда, Лука Модриќ и во наредната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид, веќе нема дилеми за неговата иднина.

Објавено на

часот

Сподели

На вчерашната прослава на Реал Мадрид, Лука Модриќ потврди дека и следната сезона ќе игра за кралскиот клуб.

„Се гледаме следната сезона“, им се обрати Модриќ на навивачите.

Останувањето на Хрватот во Реал Мадрид е договорено, во текот на оваа недела ќе биде и официјално потпишан договорот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ