сабота, 24 февруари 2024

Модната куќа Зеро одбележува една година од своето постоење

Објавено на

часот

Сподели

Во изминатата година Зеро ѝ понуди на македонската модна сцена уникатни модели, со истакнати нијанси на италијанскиот моден шарм, кои особено ја потенцираат грациозноста и природната убавина на жената. Сите линии доживеаја голем успех, особено кај помладите генерации, кои сакаат да ја покажат својата храброст со носењето на смели парчиња гардероба.

Од Зеро најавуваат нови колекции, кои овој пат ќе понудат модни решенија за жените од различни генерации и за различни пригоди, со цел секоја жена, носејќи ги моделите на Зеро, да се почувствува елегантно, грациозно, но притоа и удобно, како и дека е во тек со светските модни трендови.

д

„Во текот на мај, како месец на својата годишнина, Зеро бренд во својот ексклузивен салон во центарот на Скопје ќе има специјални понуди и попусти за своите клиенти“, посочува бренд менаџерката Дучевска и ги покани сите девојки да го посетат атељето на Зеро бренд и да пробаат некој од ексклузивните модели.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ