сабота, 20 април 2024

Многу шанси, ниту еден гол, Лече и Рома одиграа реми

Немаше погодоци на мечот меѓу Лече и Рома иако имаше многу шанси, особено кон голот на Миле Свилар.

Објавено на

часот

Сподели

Лече може да жали што не успеа да ја победи Рома, но и волчицата можеше да ги освои трите бода доколку реализираше некои шанси во финишот од мечот.

Домаќините во првиот дел имаа дури 16 шута кон голот на Рома, имаа идеални можности и во вториот дел, на крајот ја погодија и пречката, но топката никако не сакаше да влезе во голот на Свилар.

Рома можеше да казни во 71. минута кога Ауар имаше одлична шанса, но домашниот голман го одбрани неговиот удар.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ