вторник, 25 јуни 2024

Младиот скопски бенд Ред18 го промовира својот нов ЕП „Игра“ (ВИДЕО)

Тие се „Red18“, како што и самите велат, млад скопски бенд. Се основаат во 2021 година, а една година подоцна, ноември 2022, го издаваат свој прв албум „Red18’s Grit“. Моментално работат на своето прво концептуално ЕП насловено „Игра“.

Објавено на

часот

Сподели

Членови на бендот се Елена Манева (вокал), Иван Димишков (тапани), Јован Чифлигароски (гитара), Павел Петковски (ритам гитара), Александар Коцевски (бас-гитара).

„Нашиот концепт е да создаваме музика без жанровски да се определуваме“, велат.

Во продолжение погледнете го видеото за песната „11:56“, дел од новото ЕП на бендот Red18, насловено „Игра“.

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ