недела, 14 април 2024

Младинскиот репрезентативец Николов потпиша за Сондерјиске!

Објавено на

часот

Сподели

Николов стави потпис на тригодишен договор со Сондерјиске, клуб кој се натпреварува во втората данска лига.

Тој има 21 година и е редовен репрезентативец во младинскиот национален тим, дури имаше и повик од Благоја Милевски за сениорската репрезентација лани во октомври.

Николов одигра 28 прволигашки меча за Брегалница во сезоната 2022/23 и постигна пет гола. Претходно ги бранеше боите на Вардар и на Академија Пандев.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ