петок, 1 март 2024
Хрватскиот тим е на чекор до големиот трофеј

Младинците на Хајдук го поминаа и Милан, ќе играат во финалето на ЛШ

Објавено на

часот

Сподели

Милан имаше голем број на шанси во првиот дел, но не успеаа ниту една да искористат, во вториот дел се сменија работите.

Јере Врчиќ во 51. минута донесе водство за Хајдук од 1-0, а во 69. минута Покштас зголеми на 2-0.

Само седум минути подоцна Шимун Хрговиќ го зголеми резултатот на 3-0, веќе беше јасно кој ќе игра во финалето. До крајот на Мечот Милан само намали на 3-1.

Во финалето Хајдук ќе игра против АЗ Алкмар кој со 4-3 на пенали го победи Спортинг Лисабон.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ