четврток, 22 февруари 2024
Серија А

Мизерен Интер во Серија А, за прв пат во историјата изгуби три пати дома без да даде гол (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

По победата над Бенфика во Лигата на шампиони, ново разочарување за Интер во домашното првенство.

Вечерва, Монца со 0-1 го освои „Џузепе Меаца“, Калдирола по еден корнер во 78. минута ја затресе мрежата за голема радост на гостите.

Со овој резултат, Интер испиша негативен рекорд, „нероаѕурите“ за прв пат во Серија А нанижаа три порази на домашен терен без да дадат гол.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ