петок, 19 април 2024

Митревски ја има втората најдобра одбрана на колото во Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски се најде во топ пет одбрани на листата на ЕХФ за 13. коло од Лигата на шампионите.

Објавено на

часот

Сподели

Македонскиот голман имаше извонредна вечер и беше најзаслужен за победата на Порто над Целје.

Митревски мечот го заврши со 14 одбрани, 10 од нив беа во првото полувреме. А една од одбраните се најде на второто место на ЕХФ листата за најдобри одбрани на колото.

Најдобрите пет одбрани од ова коло можете да ги видите на овој ЛИНК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ