четврток, 18 април 2024

Миркуловски: Победуваме кога е најтешко и кога е најпотребно

Објавено на

часот

Сподели

„Ова беше најтежок меч за нас на првенството, зашто моравме да победиме. Но докажавме дека сме и психолошки и физички подготвени да се носиме со сите, дури со најсилните. Ние сме таков тим, победуваме кога е најтешко и кога е најпотребно. Жал ми е што одиме понатаму со само еден бод, требаше да пренесеме повеќе, но сметам дека тоа ќе го надополниме во Белград, бодрени од нашата армија верни навивачи“, изјави Миркуловски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ