четврток, 30 мај 2024

Миовски му донесе победа на Абердин (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски со гол од пенал во 68. минута му донесе победа на Абердин од 1-0 над Сент Џонсон.

Објавено на

часот

Сподели

За Миовски ова беше 15. гол оваа сезона во шкотската Премиерлига.

Тоа беше единствениот погодок на мечот со кој Абердин на домашен терен го совлада Сент Џонсон со 1-0. Покрај погодокот Македонецот имаше уште неколку убави шанси за гол, но не успеа да погоди по вторпат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ