среда, 21 февруари 2024

Миовски му даде гол и на Глазгов Ренџерс (ВИДЕО)

Бојан Миовски уште еднаш покажа за каков напаѓач се работи, за три дена им даде голови на најголемите шкотски тимови, Селтик и Глазгов Ренџерс.

Објавено на

часот

Сподели

Во финишот од првото полувреме на гостувањето кај Глазгов Ренџерс, Миовски постигна гол за Абердин за израмнување на 1-1.

Македонецот фантастично се загради и мајсторски реализираше против кандидатот за титулата во Шкотска.

Претходно, во саботата Миовски го тресеше и Селтик. Тогаш со негов гол Абердин дојде до бод.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ