четврток, 23 мај 2024
Големо признание за македонскиот напаѓач

Миовски е номиниран за најдобар фудбалер во шкотската лига

Уште едно големо признание за македонскиот напаѓач Бојан Миовски, тој е еден од четворицата номинирани играчи за најдобар фудбалер на сезоната во избор на шкотските фудбалски новинари.

Објавено на

часот

Сподели

Одличната сезона на Миовски му донесе номинација за играч на сезоната во најдобрата шкотска лига.

Конкуренција на Миовски за наградата му се Џек Батленд од Ренџерс, Мет Орајли од Селтик и Лоренс Шенкленд од Хартс.

Победникот ќе биде прогласен на 19. мај.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ