четврток, 29 февруари 2024

Миовски даде гол за Абердин, неговиот тим пропушти победа (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски постигна уште еден погодок за Абердин, но неговиот тим во финишот пропушти водство и одигра 1-1 на гостувањето кај Сент Џонсон.

Објавено на

часот

Сподели

Миовски постигна гол од пенал за водство на Абердин од 1-0. Но на десет минути пред крајот домаќините дојдоа до изедначување преку Келтјенс.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ