понеделник, 24 јуни 2024

Mинов најави дека идната недела ќе се расправа за дисциплинска постапка за Џафери

Објавено на

часот

Сподели

Седницата ќе биде отворена за јавност, на неа ќе бидат повикани сведоци, а Џафери може и претходно да се изјасни за наводите против него.

Одлуката ќе биде донесена со гласање на комисијата, каде соодносот е пет спрема четири за власта. На снимката која беше објавена јавно се слуша како Џафери недолично се обраќа кон вработени од службата по завршување на седница.

Пратеникот од НСДП Горан Мисоски и потпретседател на Собранието, вели дека Талат Џафери е најдобар претседател на Собранието досега. За него овој случај е политичка пресметка. 

Џафери засега молчи за снимката. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ