четврток, 13 јуни 2024

Mинистерот Бектеши низ Охрид се прошета со Нефи Усеини, советникот на ДУИ со две дивоградби и кривична пријава

Објавено на

часот

Сподели

Во 2020 година Усеини доби кривична пријава за насилство, поради што избега, но случајот се затвори откако нападнатиот ја смени изјавата.

Усеини е познат по дивоградбата кај Чинарот и бетонската база на брегот на езерото, која беше урната во 2020 година. Овие дивоградби беа наведени во негативните извештаи на УНЕСКО за Охрид и околината.

Бектеши ја посети неговата пицерија чија тераса има решение за уривање кое не е спроведено.

Министерот за економија фотографиите од прошетката низ Охрид ги објави на својот официјален фејсбук-профил. Усеини, како член на ДУИ, на последните локални избори повторно беше избран за советник во Општина Охрид. Од февруари е член на Комисијата за заштита на животната средина во општината.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ