вторник, 18 јуни 2024

Милевски ги собра репрезентативците за дуелите со Хрватска и Чешка (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација денеска го имаше првиот собир пред престојните два пријателски натпревари против селекциите на Хрватска и Чешка.

Објавено на

часот

Сподели

За жал од повиканите Милевски на располагање нема да го има капитенот Енис Барди кој заработи повреда на последниот натпревар за Трабзонспор.

Останатите повикани се одзваа на повикот и пристигнаа во базата пред заминувањето за Хрватска.

Првиот од двата пријателски меча Македонија го игра во Ријека против Хрватите на 1. јуни, додека вториот против Чешка се игра на 10. во Храдец Краловец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ