петок, 1 март 2024

Милена Стевановиќ повеќе не е директорка на Инфективна, ја замени Фадил Цана

Нов директор на Клиниката за инфективни болести од попладнево е д-р Фадил Цана кој доаѓа на местото на д-р Милена Стевановиќ.

Објавено на

часот

Сподели

Д-р Цана, инфектолог на Клиниката, го презема местото на д-р Милена Стевановиќ, која седум години беше директор на инфективната клиника, опфаќајќи го и периодот на пандемијата со Ковид – 19. Засега нема информации за причината за смена на д-р Стевановиќ и назначувањето на д-р Цана, објави МИА.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ