вторник, 21 мај 2024

Милан со убедлив триумф против Лече ја продолжи победничката серија (ВИДЕО)

Милан врза пет победи по ред откако денеска со убедливи 3-0 го совлада Лече на Сан Сиро.

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот го отвори Пулишиќ уште во шесттата минута, а во 20. минута Жиру реализираше со глава за 2-0.

Во 57. минута погоди и Леао за конечна победа од 3-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ