вторник, 5 март 2024

Милан Ристовски направи трансфер во првиот ден од новата година

Македонскиот напаѓач, Милан Ристовски во првиот ден од новата година е промовиран како ново засилување на Бохемијанс Прага, тој таму доаѓа од екипата на Спартак Трнава.

Објавено на

часот

Сподели

Ристовски од словачкото првенство се сели во Чешка. Од денеска тој е фудбалер на Бохемијанс.

„Репрезентативецот на Македонија, Милан Ристовски е нов фудбалер на Бохемијанс. Тој доаѓа од Спартак Трнава“, стои во соопштението на чешкиот клуб.

Трансферот го потврди и Спаратк Трнава која се збогува со својот напаѓач.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ