четврток, 18 април 2024

Милан ќе игра со Рен, Рома го доби Феенорд во нокаут фазата од Лига Европа

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за првата нокаут фаза од Лига Европа.
 

Објавено на

часот

Сподели

Милан кој е еден од главните фаворити за освојување на Лига Европа, ќе игра против Рен.

Рома и Феенорд ќе се сретнат во реприза од финалето во Лига Европа кога римската волчица го крена пехарот.

ЛЕ нокаут рунда:

Феенорд – Рома

Милан – Рен

Ленс – Фрајбург

Јанг Бојс – Спортинг Лисабон

Бенфика – Тулуз

Брага – Карабах

Галатасарај – Спарта Прага

Шахтар – Марсеј

Првите натпревари се играат на 15 февруари, реваншите се седум дена подоцна.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ