четврток, 13 јуни 2024
Серија А

Милан ја прегази Сампдорија, хет-трик на Жиру (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Росонерите се истурија врз веќе испаднатата Сампдорија давајќи ѝ пет голови. Тимот на Милан ги освои неопходните три бода за да ги задржи шансите за пласман во ЛШ.

Оливие Жиру постигна хе-трик, по еден гол дадоа Леао и Дијаз, единствениот погодок за Сампдорија беше дело на Кваљарела.

Милан остана на петтото место, но има еден бод помалку од Лацио и два од Интер кои имаат и мечевите од ова коло допрва ќе ги играат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ