вторник, 23 април 2024
„Росонерите“ загубија уште едно дерби, сега на трансфер пазарот

Милан извиси, Интер ја доби битката за потписот на Фратези

Објавено на

часот

Сподели

Интер ја добива битката за Давиде Фратези, ова попладнево го пренесоа неколку извори од Италија.

Милан денеска имаше состанок со Сасуоло во обид да го капариса фудбалерот од средниот ред, на крајот биле известени дека Италијанецот ќе се пресели во Милано, но во „црно-сината“ половина.

Се верува дека Интер постигнал вербален договор со Сасуоло за позајмица со обврска за перманентен трансфер вреден 25 милиони евра, плус како дел од зделката, Самуеле Мулатиери ќе се пресели на Мапеи Стадионот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ