четврток, 29 февруари 2024
Познати деталите

Милан има вербален договор со Леао за продолжување на соработката

Објавено на

часот

Сподели

Милан и Рафаел Леао подолго време се во преговори за продолжување на соработката, и како што пренесува Релево, паднал вербален договор.

„Росонерите“ се сложиле да го подмират долгот на напаѓачот кон Спортинг од околу 19 милиони евра.

Рафаел Леао исто така ќе стане најплатениот фудбалер во тимот со 5 милиони евра нето по сезона.

Сега ќе треба да се испеглаат сите детали, а од голема важност ќе биде и Милан да обезбеди настап во Лигата на шампиони.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ