недела, 21 април 2024
Забразно работи на комплетирање на тимот

Милан го договори шестото засилување ова лето, а е многу блиску и до седмото ново име

Објавено на

часот

Сподели

Стефано Пиоли наскоро може да го добие шестото и седмото засилување ова лето, Милан забразно работи на комплетирање на тимот за новата сезона.

Голем број на извори од Италија пренесуваат дека „росонерите“ начелно го договориле трансферот на Ноа Окафор од Салцбург. Се работи за зделка вредна помеѓу 13 и 15 милиони евра, и доколку се оди според планот, напаѓачот утре ќе пристигне во Милано на лекарски прегледи.

Клубот од Сан Сиро исто така е многу блиску до договор со Виљареал за ангажман на Самуел Чуквуезе. Двата клуба ги приближуваат позициите и се очекува да биде подадена рака за зделка од околу 30 милиони евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ