петок, 19 април 2024

Меси во 92. минута го спаси Интер Мајами од пораз (ВИДЕО)

Интер Мајами одигра 1-1 на гостувањето кај Лос Анџелес Галакси, Меси по една одлична акција со Жорди Алба постигна гол.

Објавено на

часот

Сподели

ЛА Галакси поведе во 75. минута со гол на Јовелиќ, а во 87. минута останаа со играч помалку поради втор жолт картон на Делгадо.

Во втората минута од судиското продолжение по еден-два проигрување со Алба, Меси даде гол за конечни 1-1.

Интер Мајами по два одиграни меча во МЛС оваа сезона, има собрано четири бода.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ