среда, 29 мај 2024

Меси се врати со гол, но Интер Мајами не победи (ВИДЕО)

Лео Меси се врати по паузата поради повреда, го одигра второто полувреме од мечот меѓу Интер Мајами и Колорадо кој заврши нерешено 2-2.

Објавено на

часот

Сподели

Колорадо поведе со гол од пенал на Наваро пред самиот крај на првото полувреме.

На почетокот од вториот дел Меси влезе во игра и во 58. минута постигна гол за израмнување на 1-1. Само две минути подоцна гол даде и Леонардо Алфонсо за комплетен пресврт и водство на Интер Мајами од 2-1.

Но, тимот на Бекам прими гол во 88. минута од мечот, Басет погоди за конечни 2-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ