петок, 21 јуни 2024

Менувачници на Бит Пазар работеле без дозвола и документација

Објавено на

часот

Сподели

При контролата било констатирано дека две менувачници не поседуваат никаква документација за регистриран правен субјект, ниту дозвола за менувачко работење од Народната банка, соопштија денеска од МВР.

Против сопствениците на двете менувачници, од Државниот пазарен инспекторат ќе биде изготвен соодветен поднесок. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ