сабота, 20 април 2024

Мекланг заби преку Шекил О’Нил и победи во забивање, Лилард беше најдобар во тројки (ВИДЕО)

Мек Мекланг ја одбрани титулата во натпреварот во забивање на Ол Стар викендот во НБА, тоа му успеа откако заби преку легендарниот Шек.

Објавено на

часот

Сподели

Мекланг, кој настапува во Г-лигата, во последната рунда против себе го имаше Џејлен Браун од Бостон селтикс, но освои максимална оценка со забивањето преку Шекил.

Во натпреварот за тројки најдобар беше Демијан Лилард.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ