среда, 29 мај 2024

Мекгрегор по три години се враќа во октагонот, неговиот меч е официјално закажан

Една од иконите на УФЦ и најконтроверзните борци, Конор Мекгрегор ќе има нова борба, на 29. јуни во Лас Вегас ќе се бори со Мајкл Чендлер.

Објавено на

часот

Сподели

Подолго време се најавуваше враќањето на Мекгрегор, а сега тоа е и официјално закажано.

Борбата ќе биде дел од УФЦ 303, Конор Мекгрегор против Мајкл Челндлер во Лас Вегас.

Последниот меч на Мекгрегор беше во јуни 2021 година кога загуби од Дастин Порије кога му беше скршена ногата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ