понеделник, 17 јуни 2024
„Црвените“ добиваат една битка но губат друга

Мекалистер го одбра Ливерпул, но Маунт преферира трансфер во Манчестер јунајтед

Објавено на

часот

Сподели

Ливерпул добива една битка со ривалите од Премиерлигата на трансфер пазарот, но се чини дека губи друга.

Алексис Мекалистер од Брајтон ги одбрал „црвените“ и Аргентинецот е на добар пат да стане ново засилување на Јирген Клоп вредно околу 60 милиони фунти.

Сепак, Мејсон Маунт има други планови, фудбалерот на Челси преферира да направи трансфер во Манчестер јунајтед.

„Сините“ нема лесно да се откажат од Англичанецот и покрај тоа што тој е под договор до јуни 2024, се говори дека ќе бараат помеѓу 70 и 80 милиони фунти.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ