Мегваер во 91. минута го спасуваше Јунајтед од пораз, втор црвен картон на Фернандеш во пет дена (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед се спаси од нов срамен пораз, Хари Мегваер со гол во 91. минута донесе реми на гостувањето во Порто, Бруно Фернандеш заработи втор црвен картон во само пет дена.

Притисокот врз „ѓаволите“ и Тен Хаг е огромен откако Тотнем лесно со 0-3 победи на Олд Трафорд во неделата.

Вечерва против Порто во Лига Европа, Манчестер јунајтед одлично тргна и водеше со 0-2 по дваесет минути игра со головите на Рашфорд и Хојлунд. Сепак, домаќините брзо одговорија, и преку Пепе и Агехова стигнаа до 2-2 до крајот на првиот дел.

По пет минути игра во второто полувреме Агехова по втор пат ја затрее мрежата на Онана за 3-2 и целосен пресврт.

Во 81. минута од мечот, Фернандеш поцрвене, и кога се чинеше дека Манчестер јунајтед ќе изгуби, Мегваер во 91. минута ги спаси гостите и донесе 3-3.