недела, 3 март 2024

Мегваер е прогласен за најдобар фудбалер во Премиерлигата за месец ноември

Конечно признание за дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер е прогласен за најдобар фудбалер во изминатиот месец.
 

Објавено на

часот

Сподели

Мегваер игра во голема форма, дефанзивецот кој постојано е мета на критики и исмевање, успеа да се врати во стартниот тим на Манчестер јунајтед и одигра цел месец на исклучително високо ниво.

Одличните игри на Мегваер му ја донесоа наградата за најдобар фудбалер за месец ноември во Премиерлигата.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ