сабота, 25 мај 2024
Избори 2024

Меџити: Секој глас е важен за државата

Лидерот на Демократски движење, Изет Меџити, кој е еден од лидерите на Вреди и носител на листата на коалицијата во Изборната едница 1, по гласањето изјави дека не треба да се заборави колку е важен денешниот ден.

Објавено на

часот

Сподели

„Почитувани граѓани, денес е важен ден за нашата демократија. Ве молиме да учествувате на изборите и да го дадете својот глас за иднината на нашата земја. Тоа е должност и за самите себе и за сите други во државата. Денеска е прекрасен, демократски ден, затоа не заборавајте дека секој глас е важен“, рече Меџити.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ