недела, 14 април 2024

Медведев за масакрот во Москва: Ќе ги одмаздиме сите. Ќе видите, копилиња

Во Русија денес е ден на жалост по терористичкиот напад во кој беа убиени најмалку 137 луѓе, а за кој одговорноста ја презема џихадистичката група Исламска држава.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

За нападот се огласи и поранешниот претседател и премиер на Русија, а сегашен заменик претседател на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев.

„Ќе го одмаздиме секој од нив. А оние кои се вмешани, без оглед на земјата на потекло и статусот, сега се наша главна и легитимна мета. Ќе видите, копилиња“, порача Медведев на социјалната мрежа Икс.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ