петок, 14 јуни 2024

Медведев им порача на Израелците да очекуваат против нив да се користи оружјето на НАТО од Украина

Поранешниот руски претседател и заменик шеф на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев на Икс (Твитер) се осврна на актуелната војна на Блискиот Исток.

Објавено на

часот

Сподели

„Па, пријатели од НАТО, сега навистина сфативте, зар не? Оружјето предадено на нацистичкиот режим во Украина сега активно се користи против Израел“, напиша Медведев.

„И само ќе биде полошо. Очекувајте проектили, тенкови, и, наскоро, авиони тазе од Киев на црниот пазар“, додаде тој.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ