петок, 14 јуни 2024

Меџити: Конгресот нѐ избра, конгресот треба да нѐ разреши

Објавено на

часот

Сподели

Во емисијата Клик Плус на ТВ 21 Меџити рече дека тој и петмината негови партиски колеги од таканаречената „огнена група“ не се „самоисклучиле” и остануваат дел од ДУИ. Доколку конгресот одлучи да ги разреши, додаде тој, тогаш е сосема поинаку, затоа што конгресот ги избрал, а не неколку ченови на ДУИ. 

Меџити упати критики кон раководството на ДУИ посочувајќи дека во партијата има целосна анархија и не се знае кој ги носи одлуките, не се консултира членството и не се дебатира за важни теми, а се закажуваат и тајни состаноци.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ