понеделник, 4 март 2024

„Ме боли“ – нова песна на Мијата во соработка со Фолтин (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

„Пресреќна сум што постојат врвни уметници како што се Фолтин, кои веднаш го разбраа музичкиот филм кој го посакував и создадоа автентична атмосфера поради која оваа песна ќе се смести на листата на препознаени шансони од целиот свет“, вели Мијата.

м

Песната ќе има и целосна француска верзија со наслов “C’est joli“, а која ќе биде премиерно изведена на TV5 Monde, француска телевизија која ги подржува франкофоните ширум светот. 

Видео записот се случи во соработка со универзитетот Европа Прима, каде магистрант е актерката Јелена Мијатовиќ, која направи трансформација за потребите на изведбата, додека Бојан Секулоски, професор на истиот универзитет, ги изработи снимањето, фотографијата, колор корекцијата и монтажата.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ