петок, 14 јуни 2024

Мбапе има двојна причина да остане во ПСЖ

Објавено на

часот

Сподели

И ова лето Килијан Мбапе е во центарот на вниманието поради нефудбалски работи, неговата трансфер сага има нова епизода.

Последните информации велат дека Реал Мадрид се откажал од намерата да го ангажира ова лето.

ПСЖ за него бара огромна сума, а и самиот Мбапе преферира да остане уште една сезона со цел да го добие бонусот кој му следува доколку го испочитува договорот до 2024 година.

Ова е двојна корист за Мбапе која не сака да ја пропушти. Ќе добие огромен бонус од ПСЖ и следното лето ќе може да си оди бесплатно.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ