петок, 14 јуни 2024

Мбапе, Бензема и Винисиус го предводат нападот од тимот на сезоната (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

УЕФА денеска го објави тимот на сезоната во Лигата на шампионите во формација 4-3-3.
 
На голот е Тибо Куртоа, централно во дефанзивата се Ван Дајк и Ридигер, бековите се Робертсон и Александер-Арнолд, во средниот ред се Фабињо, Модриќ и Де Брујне, а напаѓачкото трио е Винисиус, Мбапе и Бензема.
 
За најдобар фудбалер е прогласен Бензема, а наградата за најдобар млад играч ја доби Винисиус.
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ