среда, 19 јуни 2024

Маж осуден за тешка кражба заврши во затвор

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира МВР, тој бил баран со централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба” по член 236 од Кривичниот законик.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ