четврток, 20 јуни 2024

Маж осуден за тешка кражба спроведен во затвор

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и 10 месеци за сторено кривично дело „тешка кражба” по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ