вторник, 28 мај 2024

Маж од Радовиш сексуално злоставувал малолетно девојче

Четириесет и пет годишен жител на Радовиш во периодот од јануари до април оваа година во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село, соопштија денеска од СВР Струмица.

Објавено на

часот

Сподели

Според соопштеното, случајот бил пријавен вчера во pолициската станица во Радовиш.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ