четврток, 20 јуни 2024

Маж од Неготино се удави во Охридско Езеро

Синоќа во 20.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во водите на Охридското Езеро во близина на месноста „Баден“ во близина на охридското село Љубаништа, удавен е најден Л.М.(54) од Неготино, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

Објавено на

часот

Сподели

По наредба на јавен обвинител увид на местото на настанот, извршија полициски екипи а смрт, без видливи траги на насилство, констатира лекар од Итната медицинска помош.

Телото е предадено на обдукција во Судска медицина во Битола.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ