петок, 21 јуни 2024

Марш на мирот утре ќе го сопре сообраќајот во дел од Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Со почеток од 18.30 часот па сѐ до завршување на маршот сообраќајот ќе се пренасочува на дел од ул.Христијан Тодоровски-Карпош од крстосницата со ул.Втора Македонска бригада, дел од ул.Џон Кенеди со ул.Кемал Сејфула, потегот од ул.Цветан Димов до ул.Џон Кенеди и од ул.Цветан Димов до бул.Крсте Петков Мисирков.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива маршот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ