недела, 3 март 2024

Мариса Абела како Ејми Вајнхаус

Мариса Абела ќе ja глуми легендарната покојна поп-пејачка Ејми Вајнхаус во претстојниот биографски филм „Враќање кон црнината“ (Back to Black) насловен по една нејзина песна и насловот на албумот.

Објавено на

часот

Сподели

Во првиот кус трејлер на филмот во режиja Сем Тејлор-Џонсон, се најавуваат подемот и падовите на Вајнхаус, која почина на 23 јули 2011, на 27-годишна возраст по случајно труење со алкохол.

Прикажувањата на филмот се закажани за 10 мај.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ