петок, 19 април 2024

Марихуана најдена во куќа во Радовиш, сопственикот е приведен

Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера во 20:15 часот во Радовиш го лишиле од слобода М.К.(47) од Радовиш. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето, како што информираат од МВР, било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ